Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler pdf indir

tarafından
5
Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler pdf indir

Rüyaların en güzeli, en değerlisi ve en bereketlisi içinde Resulullah’ın (S.A.V.) olduğu rüyadır.
 
Ebû Hureyre’nin naklettiği en meşhur rivayette, Efendimiz (S.A.V.) buyuruyor ki: “Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan hiçbir şekilde benim suretime giremez.” (Buharî, Tabir,2; Müslim, Rüya, 10; Muvatta, Rüya, 1)
Abdullah b. Mes’ûd’un başta İmam Tirmizi ve İbn Mace olmak üzere birçok hadis kitabında geçen rivayeti de buna benzer, orada da Efendimiz (S.A.V.) diyor ki: “Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan hiçbir şekilde benim şeklime giremez.” (Tirmizi, Rüya, 4; İbn Mace, Rüya, 2)
 
Ahmed b. Hanbel ve Taberani’de geçen Sahabe’den Tarık b. Eşyem’den nakledilen rivayet şöyledir: “Beni rüyasında gören, gerçekten de beni görmüş olur.” (Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, III/472; Taberânî, el-Mu’cemü’l-Kebîr, VIII/316)
Ebû Said el-Hudrî ve Ebû Katade rivayet ediyor. Efendimiz (S.A.V.) buyurmuşlardır ki: “Beni rüyasında gören, gerçekten beni görmüştür.” (Buharî, Tabir,10; Müslim, Rüya, 11)
 

Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Yaylı tarafından yazılmış ve KİTAP MÜPTELASI YAYINLARI yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) pdf indir başlıklı makalemizde Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) indir, Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) oku ve Hadisler Işığında On İki İmam (2 Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Peygamberimiz (s.a.v.)’i Rüyasında Görenler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.