Pilates ve Kendini Bulma Sanatı pdf indir

tarafından
7
Pilates ve Kendini Bulma Sanatı pdf indir

Önce bedeninizin kontrolünü elinize alın, sonra da yaşamınızın…

Kendini Bulma Sanatı serisinin üçüncü kitabı Pilates ve Kendini Bulma Sanatı Literatür Hayat etiketiyle kitapseverlerle buluşuyor.

“Yıllar önce benim için önemli bir dönemeçte yaptığım seçimle hayatımın merkezine koyduğum bir metot, zincirin halkaları gibi beni kendine bağladı. Başlangıçta pilatese duyduğum ilgi sadece bedensel sağlığımı iyileştirme beklentimle sınırlıyken, kendimi ve hayatı farkındalıkla keşfettiğim, dönüştürdüğüm bir yolculuğa evrildi.”

Bilim insanları, anatomik olarak modern insan bedeninin bugünkü formuna kavuşma tarihini iki yüz bin yıl öncesine
dayandırıyor. İnsanlık var olduğu zamandan yakın bir geçmişe kadar aktif şekilde yürümüş, koşmuş, avlanmış, yorulunca yere çömelmiş, bağdaş kurmuş ya da uzanarak dinlenmiş. Yani bedenlerimiz hiç de bütün gün oturmak için tasarlanmamış. Bundan neredeyse yüz yıl önce “modern yaşam tarzının, bedensel ve zihinsel iyiliğe ulaşma yolunda üzerimizde bir lanet olduğunu söyleyen Joseph Pilates’in adını verdiği, nefesten kasa, ruhtan bedene bütünü ilgilendiren pilates egzersizleri ise bu hareketsiz yaşam tarzına karşı bütüncül bir manifestodur.
 
Pilates en yüksek öğrenme potansiyeline bizi adım adım yaklaştırırken, bilinçaltımıza, hayata dair onlarca kodlama yapar. Adanmışlıkla tekrarlanan her uygulama disiplini, bağlılığı, sabrı ve dayanıklılığı geliştirir. Uyuyan tüm hücrelerimiz uyanırken, zihin aydınlanır, ruh yükselir, benlik bilinci oluşur ve özdeğer gelişir.

Pilates ve Kendini Bulma Sanatı, tekdüze hayatlarımızdan sıyrılıp bedenimize istediğimiz şekli nasıl  kazandırabileceğimiz, artan enerji ve değişen düşünme biçimiyle keyifsizliklerimizi nasıl telafi edebileceğimiz adına ilham verici bir kaynak.
 

Pilates ve Kendini Bulma Sanatı isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; Burçin Yıldız tarafından yazılmış ve LİTERATÜR HAYAT yayınevinin 15.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Pilates ve Kendini Bulma Sanatı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.