Pısa’da Başarılı Ülkelerin Ana Dili Öğretim Programlarında Anlama ve Anlatma Becerileri pdf indir

tarafından
7
Pısa’da Başarılı Ülkelerin Ana Dili Öğretim Programlarında Anlama ve Anlatma Becerileri pdf indir

Eğitimde uluslararası yenilikleri ve gelişmiş eğitim sistemlerini görmeyi sağlayan PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) “matematik, fen bilimleri, okuma” alanlarını kapsayan uluslararası bir uygulamadır.
Hem ferdî hem de ulusal manada kararlı bir eğitim sistemi kültürünün yerleşmesinde rol oynayan ana dili öğretimi, örgütlü ve planlı dokümanlar olan ana dili öğretim programları aracılığıyla sürdürülmektedir.
PISA kapsamında yer alan “okuma” alanında her dönem istikrarlı şekilde başarı gösteren Singapur, Hong Kong, Güney Kore, İrlanda, Finlandiya, Kanada, İsveç, Amerika Birleşik Devletleri olmuştur. Dr. Dilan Kalaycı Alas ve Prof. Dr. Necati Demir, söz konusu ülkelerin eğitim sistemlerini ve ana dili öğretim programları içerisinde yer alan anlama ve anlatma becerilerini okurlarla paylaşmıştır.
Başta bu alanda araştırmalarını yürüten akademisyenlerin, öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının faydalanacağına inanılan çalışmanın konuya ilgi duyan tüm okurlara kılavuz olması temennisiyle…
 

Pısa’da Başarılı Ülkelerin Ana Dili Öğretim Programlarında Anlama ve Anlatma Becerileri isimli 159 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Necati Demir tarafından yazılmış ve ALTINORDU YAYINLARI yayınevinin 03.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Pısa’da Başarılı Ülkelerin Ana Dili Öğretim Programlarında Anlama ve Anlatma Becerileri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.