Piyano Eşlikli Polat Ses Egzersizleri Tenor Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri pdf indir

tarafından
20
Piyano Eşlikli Polat Ses Egzersizleri Tenor  Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri pdf indir

Elinizde bulunan bu metot ses eğitimi uzmanı ve müzikolog Dr. Sibel POLAT ile müzikolog ve besteci Dr. Vefa TERZİOĞLU tarafından hazırlanmıştır. Egzersizler, Dr. Sibel POLAT’ın soyadından esinlenilerek ‘Polat Ses Egzersizleri’ şeklinde adlandırılmıştır. Bu egzersizler için Dr. Vefa TERZİOĞLU tarafından oluşturulan ‘Piyano Eşlikleri ve Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri’nin aynı metotta yer alması nedeniyle, kitaba her iki araştırmacı tarafından “Piyano Eşlikli ‘Polat Ses Egzersizleri’ Tenor – Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri”  başlığının verilmesi uygun görülmüştür. Çoksesli Türk müziği eserlerinin dizisine ve diline uygun bir şekilde oluşturulan bu metodun amacı, bireylere ses eğitiminin temel öğelerini ve çeşitli söyleme tekniklerini öğretmek, bireylerin dil gelişimlerine katkı sağlamak ve seslendirecekleri eserle duygusal bağ kurmalarına imkân sağlayarak hazırbulunuşluk düzeylerini olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca bu egzersizler aracılığıyla ses eğitimi sürecinde çeşitli egzersiz örneklerinin oluşturulması konusunda belirli bir farkındalık oluşturmak da çalışmanın hedefleri arasındadır. Bu bağlamda, icra türüne özgü ses eğitimi sürecine katkı sağlayacak ve alternatif sunabilecek yenilikçi bakış açıları doğrultusunda çeşitli metotların oluşturulabilmesi adına araştırmacıların teşvik edilerek desteklenmelerinin yararlı olacağı öngörülmektedir. Araştırmacılar tarafından ilk etapta yayımlanan “Piyano Eşlikli ‘Polat Ses Egzersizleri’ (Soprano) – Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri” adlı metodun ardından ikinci olarak “Piyano Eşlikli ‘Polat Ses Egzersizleri’ (Alto) – Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri” metodu yayımlanmıştır. Üçüncü olarak yayımlanan “Piyano Eşlikli ‘Polat Ses Egzersizleri’ (Tenor) – Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri” adlı bu metotta yalnızca Tenor erkek ses grubuna yönelik egzersizlere yer verilmiştir. Bas ses grubuna yönelik hazırlanmış olan diğer metot ise ilerleyen süreçte yayımlatılacaktır.
 

Piyano Eşlikli Polat Ses Egzersizleri Tenor
Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri isimli 159 sayfadan oluşan kitap ; Sibel Polat tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 15.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Piyano Eşlikli Polat Ses Egzersizleri Tenor Hicaz Makamında Eser Düzenlemeleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.