Poetika (Şiir Sanatı Üstüne) (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

tarafından
23
Poetika (Şiir Sanatı Üstüne) (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

Yolu tiyatrodan, şiirden ya da en geniş ifadesiyle sanattan geçen herkesin uğradığı duraktır Poetika. Yüzyıllar boyunca estetik kuramlara yön vermeye, edebiyat eleştirilerini biçimlendirmeye devam etmiş ve Marx’tan Heidegger’e kadar pek çok filozofun düşünce dünyasını doğrudan etkilemiştir.
Poetika’da şiir sanatının kökenini, ne işe yaradığını ve nasıl inşa edilmesi gerektiğini sorgulayan Aristoteles; komedya, destan ve tragedya arasındaki farkı ortaya koyar; sanat eseriyle gerçek yaşam arasındaki bağlantıyı sebepleriyle birlikte açıklar.
Meseleleri kavramsallaştırma ve kategorize etme konusundaki titizliğiyle Poetika’nın, edebiyat eleştirmenlerine, şairlere ve sanat kuramcılarına söyleyecek hâlâ pek çok şeyi var. Bu temel metin hiç şüphesiz ki kuşaklar boyunca yeniden okunacak, yeniden ele alınacak ve yeni poetikalara ilham verecek.
 

Poetika (Şiir Sanatı Üstüne) (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 85 sayfadan oluşan kitap ; Aristoteles (Aristo) tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Poetika (Şiir Sanatı Üstüne) (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.