Polivagal Teori Rehberi Güvende Hissetmenin Dönüştürücü Gücü pdf indir

tarafından
5
Polivagal Teori Rehberi  Güvende Hissetmenin Dönüştürücü Gücü pdf indir

Tehlike karşısında iki tür savunma mekanizması kullanırız; savaş/kaç ile harekete geçmek ya da gizlenme/ölü taklidi yaparak hareketsiz kalmak. Polivagal Teori’ye göre üçüncü bir hayatta kalma stratejimiz daha vardır; sosyalizasyon. Sosyal bağlantılar kurmak güvende olduğumuz mesajını verir ve daha rahat hissederiz. Stephen Porges, tehlikelerle baş etmek için çevremizdekilere nasıl yaklaşabileceğimizi gösteriyor ve sinir sistemimiz, yüz ifadelerimiz, ses tonumuz ve beden duyumlarımız arasındaki ilişkiyi yeniden ele alıyor. Bu kitapla Polivagal Teori’nin yapısı, kavramları ve klinik özellikleri sohbet havasında sunuluyor ve güvenlik/ aidiyet duygusunun kazanılmasına ilişkin yaratıcı yöntemler ortaya konuyor.

Polivagal Teori, klinik travma tedavisi üzerine bilgi veren en önemli ve kapsamlı haritalardan biridir. Travma alanında çalışanlar bu kitap ile büyük ölçüde zenginlik kazanacaktır. Bu kitapla beraber tehlike ve travma karşısında güvenlik arayışıyla ilgilenen herkes Porges’in bilgeliğine sohbet havasındaki diyaloglarla erişebilecektir. 
 
Dr. Peter Levine ‘Travma ve Anı’ kitabının yazarı
 

Polivagal Teori Rehberi
Güvende Hissetmenin Dönüştürücü Gücü isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Stephen W. Porges tarafından yazılmış ve PSİKONET YAYINLARI yayınevinin 17.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Polivagal Teori Rehberi Güvende Hissetmenin Dönüştürücü Gücü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.