Psikiyatrik Sosyal Hizmet pdf indir

tarafından
13
Psikiyatrik Sosyal Hizmet pdf indir

Günümüzde; dünyada ve ülkemizde pek çok insan farklı nedenlerden dolayı ruh sağlığı sorunlarıyla mücadele etmektedir. Ruh sağlığı; fizyolojik, sosyal, kültürel, ekonomik ve politik yönleriyle bireyler, aileler ve toplumlar üzerinde çok boyutlu etkileri olan bir kavramdır. Son yıllarda sağlığa ilişkin bütüncül yaklaşım, ruh sağlığı alanındaki çalışmaların öne çıkmasına yol açmıştır. İdeal olan, bu çalışmaların disiplinler arası bir temelde ele alınmasıdır. Psikiyatrik sosyal hizmet; ruh sağlığı sorunları yaşayan bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunların azaltılması bağlamında onları güçlendirmeyi, sosyal işlevselliklerini artırmayı ve toplum içinde aktif rol almaları için mücadele etmeyi amaçlamaktadır. Bu kitap, ruh sağlığı alanını disiplinler arası bir temelde ele almakta, ancak psikiyatrik sosyal hizmetin dünyadaki ve ülkemizdeki uygulamalarına özel bir vurgu yapmaktadır. 
Kitabın ruh sağlığı alanında çalışan farklı disiplinlerdeki profesyoneller başta olmak üzere akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrencilere yol göstereceğine inanılmaktadır.
 

Psikiyatrik Sosyal Hizmet isimli 440 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 24.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme pdf indir başlıklı makalemizde Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme indir, Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme oku ve Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Psikiyatrik Sosyal Hizmet pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.