Rappacci’nin Kızı pdf indir

Rappacci’nin Kızı pdf indir

Karanlık romantizm ve gotik akımların Amerikan edebiyatındaki önemli temsilcilerinden Nathaniel Hawthorne, Rappaccini’nin Kızı’nda esrarengiz bir aşk hikâyesi anlatıyor.
 
Tıp öğrencisi genç Giovanni öğrenimini sürdürmek için geldiği Padova’da bir oda tutar ve böylece kendini Profesör Giacomo Rappaccini’nin bitkileriyle meşhur bahçesinin üst katında bulur. Bitkilerin dört bir yanından adeta fışkırdığı bu bahçe ürkütücü bir güzelliğe sahiptir; tıpkı Rappaccini’nin kızı Beatrice gibi. Kentteki herkesin çekindiği profesörün göz kamaştıran bitkileriyle yaptığı deneyler ve ürettiği iksirlere pek aşina olmayan Giovanni, çok geçmeden bilim, aşk ve büyünün birbirine karıştığı karanlık bir hikâyenin parçası olur. Hawthorne’un anlatımında sıklıkla sembollere de yer verdiği bu kısa öykü sayfalar ilerledikçe daha etkileyici ve ürkütücü bir hal alıyor.
 
#kısaklasikler #amerikanklasikleri #alegori #aşk #bilim #zehirlibitkiler #iksirler #büyülübahçe
 

Rappacci’nin Kızı isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Nathaniel Hawthorne tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dağlar Sevdamsın Nego pdf indir başlıklı makalemizde Dağlar Sevdamsın Nego indir, Dağlar Sevdamsın Nego oku ve Dağlar Sevdamsın Nego pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rappacci’nin Kızı pdf indir - indir