Refi’ Cevad Ulunay / Bir İngiliz Muhibbinin Millî Mücadele Dönemi Yazıları pdf indir

tarafından
4
Refi’ Cevad Ulunay / Bir İngiliz Muhibbinin Millî Mücadele Dönemi Yazıları pdf indir

Cumhuriyet Dönemi’nin en önemli gazetecilerinden biri olan Refi’ Cevad Ulunay’ın Millî Mücadele Dönemi’yle ilgili Alemdar gazetesinde yazdığı yazıları ilk kez kitaplaşıyor! Ulunay, İttihad ve Terakki Dönemi’nde de iktidarı eleştiren yazılarıyla dikkatleri üzerine çekmiş bir gazeteciydi. Bu eser, Millî Mücadele tarihimizin en çok konuşulan ve tartışılan konularından biri olan Mütareke Dönemi’nin irdelenmesine ve anlaşılmasına önemli katkılar sağlayacak, tarihî belge niteliğinde bir eser! Prof. Dr. Metin Ayışığı, Refi’ Cevad’ın yazılarıyla ilgili inceleme yapıyor, yazılardan örnekler sunuyor, Alemdar gazetesinden belgeler gösteriyor ve bütün bunları büyük bir incelikle ortaya çıkarıyor. Dönemsel tarih okumaları için ustalıkla yazılmış bir kaynak!
 

Refi’ Cevad Ulunay / Bir İngiliz Muhibbinin Millî Mücadele Dönemi Yazıları isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Metin Ayışığı tarafından yazılmış ve İZ YAYINCILIK yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bizim Mahalle pdf indir başlıklı makalemizde Bizim Mahalle indir, Bizim Mahalle oku ve Bizim Mahalle pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Refi’ Cevad Ulunay / Bir İngiliz Muhibbinin Millî Mücadele Dönemi Yazıları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.