Rehabilitasyon Merkezlerine Yönelik Özel Eğitim El Kitabı pdf indir

tarafından
5
Rehabilitasyon Merkezlerine Yönelik Özel Eğitim El Kitabı pdf indir

Ülkemizde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine yönelik yeterince yayın olmadığı görülmektedir. Öğretmenlere yönelik alan dışından alana kabul için ön şart olan sertifika programları dışında neredeyse hizmetiçi eğitim programlar da düzenlenmemektedir. Bu çalışma ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
 
Bölüm yazarları ağırlıklı olarak özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici Yetiştirme Kurslarında görev almış öğretim görevlileridir. Kitapta özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışacak ve çalışan öğretmenlere yönelik temel konular konulmuştur. Takdir edersiniz ki alan oldukça geniştir. Bu nedenle kavramlar ve örnekler sınırlandırılmıştır.
 
Kitaptan; farklı özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler, özel eğitim alanında kendini yetiştirmek isteyen öğrenciler, alana ilgi duyan her birey yararlanabilir. Kitapta örneği olmayan engel grupları başlığında yer alan kazanımlar bu kitapta yer alan örnek kazanımlara göre uyarlanabilir.
 

Rehabilitasyon Merkezlerine Yönelik Özel Eğitim El Kitabı isimli 382 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve EĞİTEN KİTAP yayınevinin 04.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Rehabilitasyon Merkezlerine Yönelik Özel Eğitim El Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.