Rehberimden Bir Not: Sen Hiç 1. Oldun Mu? pdf indir

tarafından
9
Rehberimden Bir Not: Sen Hiç 1. Oldun Mu? pdf indir

Değerli Evlat,
Çıktığın hayat yolculuğunda yürürken karşılaştığın zorlukların ve verdiğin mücadelenin farkındayım. Seni çok iyi anlayabiliyorum. Mesleğim aracılığıyla 20 yılı aşkın süredir senin gibi değerli binlerce evlatla ve aileleriyle tanıştım, çalıştım. İki evlat annesi olarak da tüm yaşantılara hem anne hem evlat gözünden bakıp onlarla büyümeye devam ediyorum. Evet, büyümeye devam ediyorum diyorum çünkü evlatlardan her geçen gün çok şey öğreniyor, tecrübelenmeye devam ediyorum. Ben, annen, baban, öğretmenlerin ve diğer büyüklerin de bir zamanlar senin yaşındaydık biliyorsun. Elbette ailen ve etrafındaki tüm yetişkinler de hayat yolculuklarında mücadele verdi, zorluklarla baş etmeye çalıştı. Hani bazen ailenle, büyüklerinle fikir ayrılığına düşüyor, belki de kendinin anlaşılmadığını düşünüyorsun ya… “Neden, neden anlamıyorlar?” diyorsun. Çünkü annen ve baban seninle birlikte büyüyor evlat. Onlar sen dünyaya gelene kadar seni hiç büyütmeyi deneyimlemediler. Senin bu soruna önerebileceğin muhteşem bir çözüm önerin var: Ailenin seninle birlikte büyümesine izin vermek. Onların tecrübelerinden faydalandığın kadar, onların da senin deneyimlerinden faydalanmalarını sağlamak. Ama nasıl? Hayatının direksiyonunda artık sen oturuyorsun, sağ koltukta ise ailen. Onlarla iletişimin tıpkı bir insanın araba kullanmayı yeni öğrenirken sağ koltuktaki usta şoförle iletişimi gibi. Bilmem anlatabildim mi? Bu kitabı, tam da bu meseleleri senin zihninde açıklığa kavuşturmak, bebekliğin, çocukluğun, ergenliğin, öğrenme yolculuğun, sınavların, kendini keşfetmen, aileni daha yakından tanıman, sosyal çevren, becerilerin, ilgi ve yeteneklerin, kariyer ve hayat planların hakkında merak ettiğin tüm soruların cevaplarını bulabilmen, sorgulaman için yazdım.
“Sen Hiç 1. Oldun mu?” sorusuna verecek kocaman bir “EVET” cevabın olduğunu sakın unutma! Neden birinci olduğunu kitabın satırlarını okurken bulacaksın.
Benimle bu güzel yolculuğa çıktığın ve seninle birlikte büyümeme izin verdiğin için çok teşekkür ediyorum. Yeni hayat yolculuklarında yine buluşmak dileğiyle… Sevgiler…
 

Rehberimden Bir Not: Sen Hiç 1. Oldun Mu? isimli 100 sayfadan oluşan kitap ; Ş. Başak Ceyhan tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 04.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Rehberimden Bir Not: Sen Hiç 1. Oldun Mu? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.