Rekabet İstihbaratı pdf indir

tarafından
7
Rekabet İstihbaratı pdf indir

İşletme çevreleri, belirsizliklerle kuşatılmış ve aynı zamanda değişimin sürekli yaşandığı ortamlardır. Bilginin çok hızlı değiştiği bir ortamında başarılı bir işletme olmak isteyenler için bilgi paylaşımının ne kadar kritik bir öneme sahip olduğu görülmektedir. İşte tam bu noktada Rekabet İstihbaratı modeli devreye girmektedir. Rekabet İstihbaratı, işletmenin bütünsel bilgisidir. Doğru veri, doğru istihbarat, doğru operasyon ve strateji, işletmeleri çok iyi bir noktaya getirebilir. Günümüz şartlarında işletmelerin amaçlarına ulaşabilmesi için doğru modellemek yetmiyor, doğru müdahale etmek gerekiyor. Türkiye’de rekabet istihbaratının farkında olmayan veya farkında olduğu halde kullanamayan ya da yeterli derecede yararlanamayan işletmelerin sayısının oldukça fazla olduğu görülmektedir. Yani istihbarat artık sadece devlet güvenliği için değil, işletmeler için de hayati bir işlev ve yapılanmadır.
İstihbarat olmadan rekabet etmek imkânsızdır. İşletmeler bir savaş halindedir. İşletmelerin bulunduğu bu savaş bir bilgi savaşıdır. Her işletme için rekabet istihbaratı sistemini kurmak ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak son derece önemlidir. Ayrıca bu hususta kaybedilecek zaman yoktur.
Bu kitap, değişen dünyada rekabet halinde olan işletmelerin istihbarat bilgisine nasıl sahip olabileceğini anlatmaktadır.
 

Rekabet İstihbaratı isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Hülya Abdula Çevik tarafından yazılmış ve KADİM YAYINLARI yayınevinin 29.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Rekabet İstihbaratı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.