Roma Tarihi (Cilt 3) İtalya Birliğinden Kartaca ve Yunan Devletlerinin Boyunduruk Altına Alınmasına Kadar pdf indir

tarafından
5
Roma Tarihi (Cilt 3)  İtalya Birliğinden Kartaca ve Yunan Devletlerinin Boyunduruk Altına Alınmasına Kadar pdf indir

Klasik tarihçi Theodor Mommsen 1854-1856 yılları arasında Roma Tarihi isimli eserini yayınladı. Çalışmaları bilim camiası ve okuyucular tarafından büyük beğeni toplayan Mommsen 1902 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü ve “tarihsel yazma sanatının yaşayan en büyük ustası” olarak onurlandırıldı.
Roma’yı yücelten Aydınlanma yaklaşımını reddeden Mommsen bunun yerine yeni ve titiz bir kaynak eleştirisinin rehberliğinde Roma tarihinin mitolojiden arındırılmasını sağladı. Canlı ve ilgi çekici bir tarzda, klasik fikirleri ifade etmek için modern terimleri kullanan Mommsen on dokuzuncu yüzyıl ile Antik Roma arasında paralellikler ortaya koymayı başardı.
Roma’nın kökenlerinin açıklandığı birinci cilt ve İtalya Yarımadası’nda nasıl egemenlik kurduğunun anlatıldığı ikinci ciltten sonra bu kez Roma’nın Kartaca ve Makedonya ile yaptığı savaşlarla nasıl bir dünya imparatorluğuna dönüştüğü aktarılıyor.
 
 

Roma Tarihi (Cilt 3) İtalya Birliğinden Kartaca ve Yunan Devletlerinin Boyunduruk Altına Alınmasına Kadar isimli 512 sayfadan oluşan kitap ; Theodor Mommsen tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 11.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Roma Tarihi (Cilt 3) İtalya Birliğinden Kartaca ve Yunan Devletlerinin Boyunduruk Altına Alınmasına Kadar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.