Rönesans Dünyası (Karton Kapak) pdf indir

tarafından
8
Rönesans Dünyası (Karton Kapak) pdf indir

Birinci haçlı seferini takip eden inişli çıkışlı günlerde başlayan rönesans dünyası geçiş dönemindeki bir dünyanın bütün çelişkilerinin izini sürüyor. Papalar haçlı seferleri vaazlarına devam ederken, hıristiyan bir imparatorluk ümidi konstantinopolis duvarları içinde kanlı bir sona yaklaşıyor. Engizisyon güç kazanırken bir yandan da aristotelesçi mantık ve yunan ussallığı gelişiyor. Krallar ve imparatorlar kendi ilahi hakları üzerinde ısrar ettikçe, halklar tüm dünyada iktidarı ele geçiriyor: hindistan lingayatları, fransa’nın jacquerie ayaklanması, çin’in kırmızı türban isyanı ve ingiltere’nin köylüleri.
Osmanlılar küçük bir türk köyünden zuhur ederken moğollar dünyayı ateşe vermek üzere doğu’dan yola çıkıyorlar. Yeni paraların sahteleri basılıyor, yeni silahlar icat ediliyor ve dünyayı değiştiren felaketler dünyanın görünümünü de dönüştürüyor: küçük buz çağı, büyük kıtlık ve veba milyonlarca insanın ölümüne yol açıyor. Bu çığır açan olayların yarattığı kaosta dünya biçimlenmeye başlıyor. Harikulade bir şekilde araştırılmış ve zekice anlatılmış rönesans dünyası sadece isimler, tarihler ve olguları değil, 1100 ve 1453 arasındaki yılları aydınlatan unutulmaz karakterleri de sunuyor.
Bauer’den usta işi bir giriş kitabı daha. … zaman çizelgeleri ve haritalar eşliğindeki mükemmel akıcı anlatımıyla konun uzmanı olmayanları büyüleyecek.   –Kirkus Review
 
Sadece dünya tarihini anlatmakla kalmıyor … klasik eğitimin yeniden doğuşunu da müjdeliyor.  –Publishers Weekly
 

Rönesans Dünyası (Karton Kapak) isimli 780 sayfadan oluşan kitap ; Susan Wise Bauer tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 15.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) pdf indir başlıklı makalemizde Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) indir, Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) oku ve Obalar Müfrezesi Komutanı Şeyh Cemil Nardalı (1875-1955) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rönesans Dünyası (Karton Kapak) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.