Rusya – Ukrayna Savaşı Ve Medya pdf indir

tarafından
11
Rusya – Ukrayna  Savaşı Ve Medya pdf indir

Rusya ve Ukrayna arasında uzun bir süredir devam etmekte olan kriz, 24 Şubat 2022’de Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonuyla savaş halini almıştır. Rusya bu operasyonu “Ukrayna’nın doğusundaki Donbass’a özel askeri operasyon” olarak nitelendirmiştir. Öte yandan, bağımsız bir ülkeye yönelik gerçekleşen bu saldırının, uluslararası hukukun ihlali anlamına geldiği belirtilmektedir. Rusya-Ukrayna Savaşı, askeri boyutunun yanı sıra bir yandan siyasi, diplo- matik, iktisadi boyutuyla; bir yandan da medya ve özellikle sosyal medya boyutuyla da gündemde yer almaktadır. Cephede Rusya ve Ukrayna arasında süren savaş, Rusya ve ABD-NATO arasında da siyasi, diplomatik, iktisadi alanlarda da sürmektedir. Hemen her süreçte, toplumsal ve siyasal gelişmelerde, tarihsel kırılmalarda büyük bir öneme sahip olan medya, savaş dönemlerinde de büyük bir işleve sahip olmuştur. Kitle iletişim araçları savaşın bütün tarafları açısından başta gelen unsurlardandır. Günümüzde de geleneksel medyayla birlikte, internet ve sosyal medyanın oynadığı rol dikkat çekmektedir.
 
 

Rusya – Ukrayna Savaşı Ve Medya isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Şenol Çarık tarafından yazılmış ve URZENİ yayınevinin 24.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik pdf indir başlıklı makalemizde Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik indir, Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik oku ve Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rusya – Ukrayna Savaşı Ve Medya pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.