Rüzgarlı Kasaba pdf indir

tarafından
23
Rüzgarlı Kasaba pdf indir

Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan ikinci kadın yazar Grazia Deledda, doğduğu Sardinya Adası’nı eserlerinin merkezi hâline getirmiştir. Sardinya doğasının da bir karakter olduğu Rüzgârlı Kasaba’da hem doğaya hayran kalmamızı sağlıyor hem de evlilik ve gelenekler hakkındaki gerçekleri yüzümüze vuruyor. Bu romanda Deledda’nın geçmişine dönüp anılarını nasıl incelediğini, geçmiş ve günümüzün nasıl iç içe geçtiğini, Sardinya’daki küçük bir kasabanın manzaraları eşliğinde okuyoruz.
 
“Küçük ve sakin trenimizin ilk durağına kadar, yolcuğumuz beklendiği şekilde geçti: en başta geride bırakılan kişiler ve şeyler için dökülen gözyaşları, sonra karşılıklı gülümsemeler, el sıkışmalar, içinde sevdiği gözlerin sonsuz yansıması görünen gözler, içi dünyanın bir yeryüzü cenneti, kendi özel cennetimiz olduğunun güvencesiyle dolu kalpler. Gül yaprakları ve buğday taneleri elbisemin kıvrımları arasında hâlâ duruyordu.

Gerçekler, küçük trenin ilk durağında küstah hayallerimizi mahvetti.” 
 
 

Rüzgarlı Kasaba isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; Grazia Deledda tarafından yazılmış ve CEM YAYINEVİ yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sayısal Fil pdf indir başlıklı makalemizde Sayısal Fil indir, Sayısal Fil oku ve Sayısal Fil pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rüzgarlı Kasaba pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.