Sadık veya Kader Bir Doğu Masalı pdf indir

tarafından
5
Sadık veya Kader Bir Doğu Masalı pdf indir

Voltaire (1694-1778): Fransız edebiyatının en önemli yazarlarından olan François-Marie Arouet eserlerinde kullandığı Voltaire mahlasıyla tanınmıştır. Eleştirel zekâsı ve hiciv ustalığıyla sivrilen yazar, neredeyse bütün edebi türlerde eserler vermiş olmasının yanı sıra döneminin siyasi kurumlarına ve popüler düşünce tarzlarına oklarını yönelttiği Felsefe Sözlüğü ile bu alanda da etkili olmuştur. Fransız İhtilali’nin arifesinde Avrupa medeniyetinin gelişim yönünü etkileyen eserleri çağımızda da baskı ve bağnazlık karşısında yurttaşlık hakları ve özgürlük düşüncesinin başyapıtları arasında yer alır. Voltaire felsefi bir roman olan Sadık veya Kader adlı eserinde erdemli ve bilge bir kişinin ilmi, ahlâkı ve cesaretine rağmen hayal kırıklıklarıyla karşılaştığı hayat yolculuğunu hikâye ederken, olayların görünen küçük bir kısmına bakarak gerçeğin tümü hakkında yargıya varmamak gerektiğini vurgular.
 

Sadık veya Kader Bir Doğu Masalı isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Voltaire tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 13.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Belki De Dünyanın Sonundayım pdf indir başlıklı makalemizde Belki De Dünyanın Sonundayım indir, Belki De Dünyanın Sonundayım oku ve Belki De Dünyanın Sonundayım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sadık veya Kader Bir Doğu Masalı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.