Şarabın Şiiri pdf indir

tarafından
17
Şarabın Şiiri pdf indir

Siz ey şarabın derin neşeleri, kim tanımaz sizleri? Kimlerin teskin edilecek bir pişmanlığı, anımsanacak bir anısı, dindirilecek bir acısı, kurulacak hayalleri varsa, onların hepsi gelip sana, asma liflerinde saklanmış olan o gizemli Tanrı’ya sığınır. İnsanın içindeki güneşin ışığıyla aydınlanan, şarabın o büyük gösterileri ne görkemlidir! İnsanın ondan devşirdiği o ikinci gençlik nasıl da hakiki ve ateşlidir! Fakat insanı şimşek gibi çarpan zevkleri ve halsiz bırakan cazibesi de aynı ölçüde korkunçtur. Lakin ey hâkimler, yasa koyucular, dünyanın efendileri, mutluluğun yumuşattığı, erdem ve sağlığa kolayca kavuşma talihine sahip olan sizler, vicdanınıza ve aklınıza danışarak söyleyiniz, dehasını içkiden alan bir adamı kınayacak o amansız ruh gücü aranızda hanginizde var?
 

Şarabın Şiiri isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Charles Baudelaire tarafından yazılmış ve EPİZOT YAYINLARI yayınevinin 16.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Boğum Günü pdf indir başlıklı makalemizde Boğum Günü indir, Boğum Günü oku ve Boğum Günü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şarabın Şiiri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.