Saraylarda Mecnunlar pdf indir

Saraylarda Mecnunlar pdf indir

18. Osmanlı padişahı (Deli) İbrahim’in tahta çıkışından, Valide Mahpeyker Kösem Sultan’ın ölümüne kadar geçen zaman içindeki saray entrikalarının; Yeniçeriler, Valide Sultanlar, Hasekiler, Saray Mensupları, Devlet Yöneticileri, Bektaşiler ve İstanbul’un ileri gelen kişileri arasındaki baskısından sonra ilk defa okurla buluşmaktadır. Fazlı Necib bu romanında, sevdanın mecnunlaştırdığı ama çıkar hesaplarının sevdaları savurup yok ettiği duygu ve davranışları kendi gerçek ortamından soyutlamadan ve insanların farklı kimliklerini çok yalın dialoglarla aktararak sunmaktadır bizlere. Sevdayı yaşayan insanla, boğdurulmaya götürülen insanın ne kadar birbirinden uzak ve ne kadar birbirine yakın olduğunu ve dönen entrikaların, o yüce duyguyu, sevdayı nasıl fırtınaların ortasına atıp yok ettiğini okurken, mecnunluğunuzu tüm boyutlarıyla yaşayacaksınız.
 

Saraylarda Mecnunlar isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Fazlı Necib tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 12.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şehit Ali Kılınç pdf indir başlıklı makalemizde Şehit Ali Kılınç indir, Şehit Ali Kılınç oku ve Şehit Ali Kılınç pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Saraylarda Mecnunlar pdf indir - indir