Şark Mektupları (1717-1718) pdf indir

tarafından
8
Şark Mektupları (1717-1718) pdf indir

Şark Mektupları adlı eser, Osmanlı Devleti’ne 18. yüzyıl başlarında İngiliz Büyükelçisi olarak atanan Milord Montegü’ nün eşi Lady Montegü tarafından kaleme alınmıştır. Farklı bir kültürden gelen bir kadının gözüyle yazılmış mektuplardaki anlatım, döneme ait önemli ve aynı zamanda merakla da okunacak bir belge niteliğini taşımaktadır.

İncelemeleriyle, Avrupa’nın Türklere karşı olan önyargılarını kırmaya çalıştığı gibi, bazı durumları da kendi bakış açısına göre değerlendirmiştir. Genel olarak; Osmanlı Devleti’nin sosyal hayatı, ince mimari tarzı, sanat eserleri ve kadınların yaşayış biçimini incelemiş, açıkça hayranlığını belirtmiş ve dostlarına yazdığı mektuplarda bunları kendi tarzında yaptığı değerlendirmelerle aktarmaya çalışmıştır.”
 

Şark Mektupları (1717-1718) isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Mary Wortley Montagu tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 03.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Destanı (Ciltli) pdf indir başlıklı makalemizde Anadolu Destanı (Ciltli) indir, Anadolu Destanı (Ciltli) oku ve Anadolu Destanı (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şark Mektupları (1717-1718) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.