Satranç pdf indir

Satranç pdf indir

“…yeryüzünde insan ruhuna hiçlik kadar baskı yapan başka hiçbir şey yoktur.”
New York’tan hareket eden büyük bir yolcu gemisi düşünün. 
O geminin koşturmacasıyla bir öykü başlasın. Sizi en fazla nereye götürebilir bu öykü? Bir hayal okyanusunda mı sürükler yoksa gerçeğin bin bir yüzüyle mi karşılaştırır?
Dünyaca ünlü bir satranç şampiyonu ve nitelikli bir entelektüel var üstelik bu öykünün merkezinde. 
Czentovic… Dr. B. 
Onlarla aynı gemidesiniz ve işte hamleler başlıyor.
Naziler tarafından tecrit edilerek boş bir odada hapis tutulan Dr. B., bu mutlak hiçlikte bir şekilde eline geçirdiği “satranç kitabı” sayesinde aklını korumak için bir sebep bulmuştur.
Satranç dehası Mirko Czentovic’in hayatı ise dehasının şans eseri ortaya çıkmasıyla yön değiştirmiştir. Sosyal kişiliği sorunlu, soğuk ve küstahtır.
Oyunun galibi değil mağlubu kim olacaktır bu yolculukta? 
Nefes kesen bir gerilimle örer S. Zweig Satranç’ı. Bu kısa ama diri kitapla Zweig, Nazi tehlikesinden Amerika kıtasına yol alırken adeta her oyun hamlesinde kendisi ve hayatla hesaplaşır.
Bir veda mektubu gibidir Satranç… Savaşa ve şiddete karşı çıkarken yaşama hakkını yüceltir adeta.
Yıllar yıllarca sevilip okunan Satranç bu kez yepyeni bir çeviriyle okura hamle yapıyor..
 

Satranç isimli 84 sayfadan oluşan kitap ; Stefan Zweig tarafından yazılmış ve KAPI YAYINLARI yayınevinin 07.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rüyadan İntikama pdf indir başlıklı makalemizde Rüyadan İntikama indir, Rüyadan İntikama oku ve Rüyadan İntikama pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Satranç pdf indir - indir