Savaşın Kısa Tarihi pdf indir

tarafından
2
Savaşın Kısa Tarihi pdf indir

Tarih boyunca savaşlar, hayatımızın toplumsal, siyasi, kültürel ve dinî yönlerini dönüştürmüştür. Ortak bir amaç yaratmak ve bu amacı pekiştirmek adına geçmiş, günümüz ve geleceğin savaş öykülerini anlatırız.
Bu ilgi çekici incelemede Jeremy Black, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarının yanı sıra Han Çin’i ve Asur’dan İmparatorluk Roma’sına, Napolyon Fransa’sından Vietnam ve Afganistan’a uzanan bir yelpazede savaşı küresel bir olgu olarak inceliyor. Black aynı zamanda savaşın önemini ve çatışmalara ilişkin kültürel yaklaşımların, dünyanın dört bir yanındaki toplumlarda nasıl kalıcı sonuçlar doğurduğunu da araştırıyor. Black’e göre silahlar, savaş biçimleri üzerinde temel bir etkiye sahip olmuştur: Havada savaşı silahlar yaratmış ve denizde savaşı da silahlar dönüştürmüştür.20. yüzyıl silahlarına insansız hava araçları ve robot teknolojilerinin meydan okuduğu günümüzde Black,savaşın geleceğinin neye benzeyebileceğini irdeliyor.
 

Savaşın Kısa Tarihi isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Jeremy Black tarafından yazılmış ve YEDİTEPE YAYINEVİ yayınevinin 31.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Savaşın Kısa Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.