Savrulan Bulutlar pdf indir

tarafından
6
Savrulan Bulutlar pdf indir

Bazı erkekler hayatına giren kadınları yavaş yavaş tüketir. Ama bir kadın gelir inat ve ihtirasla o adama ve hayata tutunmayı başarır. Savrulan bulutlar gibi köksüz ve yalnız yürüyen iki serseri ruhun hikâyesi, son ana kadar sizi kendine çekecek . . .
 
Fumiko Hayashi bu çığır açan romanında, acı dolu bir aşkın ve bir kadının savaş sonrası Japonya’sının acımasız gerçekleriyle başa çıkma mücadelesinin güçlü hikâyesini anlatıyor. Tutkulu, marazi bir ilişkiyi, ihtiraslı iki âşığın birbirini yok ederek, yoktan var ederek yaşadığı sıradışı yasak aşkı konu alıyor. Yukiko, Çinhindi’nde Japon bakanlığı için sekreter olarak çalışırken Tomioka ile tanışır ve ilişkileri başlar. Savaştan sonra Tomioka karısına döner ama Yukiko’dan kopamaz. Bu arada Yukiko, savaş sonrası kökten değişen Japonya’da yolunu bulmak zorundadır. Yukiko ve Tomioka’nın hayatları bir kez daha kesiştiğinde, tutku ve çaresizlik duygularıyla şekillenen bir yola girerler. İlk kez 1951 yılında yayımlanan Savrulan Bulutlar, Modern Japon Edebiyatının klasiklerinden biridir ve efsanevi Japon yönetmen Mikio Naruse tarafından filme çekilmiştir. Dar kapılardan geçip hayatın genişliğine varan müdanasız, son ana kadar ne yapacağı merak konusu olan karakterleri ve akıcı diliyle Savrulan Bulutlar lirik ve can yakıcı üslubuyla okuru büyüleyen bir roman.
 

Savrulan Bulutlar isimli sayfadan oluşan kitap ; Fumiko Hayashi tarafından yazılmış ve AMORF KİTAP yayınevinin 07.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Savrulan Bulutlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.