Şavşatlı Halk Şairi Koçali Altun (Hayatı-Sanatı-Şiirleri) pdf indir

tarafından
4
Şavşatlı Halk Şairi  Koçali Altun (Hayatı-Sanatı-Şiirleri) pdf indir

Her çalışmanın fikir olarak uyanması, yazım aşaması, yayımlanması gibi süreçlerine ilişkin mutlaka bir hikâyesi vardır. Bu eserin hikâyesi kısaca şöyledir: 2015-2017 yılları arasında görev yaptığım Artvin Çoruh Üniversitesinde aynı bölümde mesai arkadaşım Dr. Adnan Uzun, Şavşatlı hemşehrisi Koçali Altun’dan bahsetti. Artvin kültürünü tanımak, araştırmak için güzel bir fırsat, iyi bir başlangıç olabileceğini düşünerek hazırlıklarımıza başladık. Şairimizi Şavşat’taki evinde ziyaret ettik. Şiir defterinin fotoğraflarını alarak şiirleri yazıya geçirdim. Diğer ziyaretlerimde şairi daha iyi tanıma, şiirleri üzerinde konuşma fırsatı buldum. 2017 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde görev yapmaya başladım. Mekân olarak uzaklaşsam da zihnimde Artvin yer etmişti. Nihayet 2022 yılının başında bu eseri tamamladım ve yayımlama kararı aldım. Koçali Altun’un oğlu Ali Rıza Altun’un da bu kitabın yayımlanmasının başta babası olmak üzere ailesini mutlu edeceğini ifade etmesi üzerine eserin yayım süreci hızlandı.
 

Şavşatlı Halk Şairi Koçali Altun (Hayatı-Sanatı-Şiirleri) isimli 335 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 08.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şehadet Serisi (10 Kitap) pdf indir başlıklı makalemizde Şehadet Serisi (10 Kitap) indir, Şehadet Serisi (10 Kitap) oku ve Şehadet Serisi (10 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şavşatlı Halk Şairi Koçali Altun (Hayatı-Sanatı-Şiirleri) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.