Sebze Yetiştirme Teknikleri pdf indir

tarafından
8
Sebze Yetiştirme Teknikleri pdf indir

Sebzeler, dünyada ve ülkemizde tahıllardan sonra en fazla üretilen ve ticareti yapılan bitkisel ürün grubudur. Önemli bir gıda kaynağı olan sebzelerin, insan beslenmesinde çok faydalı yönleri bulunmaktadır. Bu kitapta, sebze yetiştiriciliğinin temel ilkeleri on bir bölümde açıklanmaya çalışılmıştır. Bu kapsamda ilk olarak sebze kavramı, sebzelerin orijin merkezleri, ekonomik önemi ve değerlendirme şekilleri hakkında bilgiler verilmiştir. Ardından sebzelerin sınıflandırılması, beslenme değerleri, iklim ve toprak istekleri, üretim şekilleri ve teknikleri, kullanılan yetiştiricilik sistemleri, sulama ve sulama yöntemleri, bitki besleme ve gübreleme, hastalık, zararlı ve yabancı otlarla mücadele, hasat sonrası teknolojileri konularında detaylı bilgiler sunulmuştur.

Sebze yetiştiriciliği hakkında temel bilgilere ihtiyacı olan üreticiler, tarım eğitimi alan öğrenciler, bu alanda ve yakın alanlarda çalışan araştırmacıların kullanabileceği temel bir kaynak niteliğindeki bu kitabın, ülkemiz tarımına, konu ilgili olan tüm çalışanlara ve öğrencilere faydalı olmasını dileriz.
 

Sebze Yetiştirme Teknikleri isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 15.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Sebze Yetiştirme Teknikleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.