Şehadet Serisi (10 Kitap) pdf indir

tarafından
6
Şehadet Serisi (10 Kitap) pdf indir

Ey Müslüman Kardeşim! “Biz Avrupa’ya giderken başımız öne eğik gitmiyoruz çünkü biz kadın, çocuk öldürmedik, ibadet yerlerini yıkmadık.” diyen Aliya’ya bu sözü söyleten, onun savaş ya da barış fark etmez yönettiği süre boyunca Sırp, Hırvat, Boşnak fark etmeksizin her kesimden insana karşı gösterdiği adil tutumudur. Çok büyük haksızlıklara maruz kaldığı halde ilhamını Kur’an’dan alan kimseyi, hiçbir güç Kur’an’ın ön gördüğü davranış tarzından başkasına yönlendirememiştir. Hareket noktası İslam olan liderlerin düşman da olsa yaşlılara, kadınlara, çocuklara ve esirlere davranma biçimi bellidir. Emredilen tavrın dışına çıkıldığında zulüm peyda olur. İslam’ı kendisine referans olarak alan, hayatının öznesi kılan bir insan ölçülere uyunca çok kirli bir savaştan bile tertemiz olarak alnının akıyla çıkar. Bu noktayı iyi anlayarak davası uğruna bütün sıkıntı ve güçlüklere göğüs geren, hatta bu yolda canını vermekten dahi çekinmeyen, düşünce, fikir ve yaşantısıyla çevresine meşale tutan nadide şahsiyetlerin hayatlarıyla zihinleri tekrardan küllerinden diriltip yeni önderler yetiştirmeyi hedeflemeliyiz.
 

Şehadet Serisi (10 Kitap) isimli 1280 sayfadan oluşan kitap ; Taha Yusuf tarafından yazılmış ve YÜKSEL YAYINCILIK yayınevinin 07.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dev Bir Köpek pdf indir başlıklı makalemizde Dev Bir Köpek indir, Dev Bir Köpek oku ve Dev Bir Köpek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şehadet Serisi (10 Kitap) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.