Sevgili Doğan Kardeş pdf indir

tarafından
6
Sevgili Doğan Kardeş pdf indir

Yapı ve Kredi Bankası’nın kurucusu Kâzım Taşkent, İsviçre’de bir heyelan sonucu hayatını kaybeden oğlu Doğan Taşkent’in anısını yaşatmak için alışılmadık bir yol seçti: Bir çocuk dergisi yayımladı. Oğlunun adından hareketle adını Doğan Kardeş koyduğu bu dergi, Doğan Taşkent’in anısını yıllar boyu canlı tutmakla kalmadı, birkaç kuşağın çocukluklarında unutulmaz izler bıraktı.
Mine Söğüt Doğan Kardeş’in “yaşamöyküsü”nü yazabilmek için, derginin bütün sayılarını elden geçirdi, dergiye hayat verenlerin izlerini sürdü, yayımlanmış yazıları derledi. Suna Kan’dan İdil Biret’e, Coşkun Aral’dan Pınar Kür’e, Talat Sait Halman’dan Garo Mafyan’a kadar, günümüzün birçok ünlü isminin imzalarına önce Doğan Kardeş’te rastladı.
Türkiye’de hiçbir çocuk dergisi Doğan Kardeş kadar efsanevi, onun kadar unutulmaz olamadı.
Sevgili Doğan Kardeş’i okurken göreceksiniz:
dergiyi çıkaranlar çocukları yetişkin yerine koymuşlar, onları ciddiye almışlar ve verdikleri sözleri tutmuşlar. Derginin birkaç kuşağın çocukluklarında böylesine derin izler bırakmış olmasının nedeni belki de budur.
 
 

Sevgili Doğan Kardeş isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Mine Söğüt tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Anın Anatomisi pdf indir başlıklı makalemizde Bir Anın Anatomisi indir, Bir Anın Anatomisi oku ve Bir Anın Anatomisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgili Doğan Kardeş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.