Sevmek Cesurların İşidir pdf indir

tarafından
4
Sevmek Cesurların İşidir pdf indir

Bir kadın olarak bütün sorumluluklarını tam yapmayı kendine borç bildin. Doğuştan olan her şeye meziyetlerini de katarak yürümen gerektiğini öğretti annen sana, bu yüzden hiç zorluk çekmem zannettin. Eksiksiz bir kadın olmaya çalışırken çeyizine bile her şeyi fazladan ilave ettin. Her şeyi tam olmaya çalışmanın eksikleri çok olan birine denk gelince bir şey ifade etmediğini fark ettin.
Yemek yapmayı, ütü yapmayı, temiz olmayı, bakımlı olmayı, anne olmayı ve para kazanmayı bile öğrenip bütün bunların yanında kadın olduğun için bile bir adım geriden yürümeye mecbur hissettirildin. Hatta bazen başkaları için hayatını, hayallerini erteledin.

Annenden aldığın öğütlere fazla bağlı kaldın. Hep iyi olursam iyilik bulurum sandın. Hep hoşgörülü davrandın. Üstelik hoşgörün yüzünden de kimsenin hikâyesinde el üstünde tutulmadın.

Şimdi devasa bir iddiasızlığın içinde iyi olmaya çalışmaktan yorulmuş, sadece iyi uyumaya çalışıyorsun. Gün sonunda başkasına yaptığın kötülükleri düşünmüyor, kendine bir kötülük yapmadan uyumuş olmayı ümit ediyorsun. Çünkü sen bu yolculukta başkalarından çok kendine kötü davrandın. Şimdi ben de kırıklarımı toplarken hayallerimi en güzele emanet edip bu yolu seninle yürümeye geldim. Benimle bir bütün olup kendini bulmaya ve cesur olmanın neden bu kadar güzel olduğunu keşfetmeye hazır mısın?
 
 

Sevmek Cesurların İşidir isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Tuğba Tülin Durdu tarafından yazılmış ve KADRAN YAYINEVİ yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mehmed Dayı, Turko ve Ben pdf indir başlıklı makalemizde Mehmed Dayı, Turko ve Ben indir ve Turko ve Ben oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevmek Cesurların İşidir pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.