Sezai Karakoç’un Kavram Haritası Diriliş’in Yapıtaşları pdf indir

tarafından
8
Sezai Karakoç’un Kavram Haritası  Diriliş’in Yapıtaşları pdf indir

“Diriliş, ‘Hakikat Medeniyeti’ kavramından hareketle çağımız insanının kendine özgü bir medeniyet inşâ edebileceği iddiası taşıyan bir düşünsel üretimdir. Bu tezin adı Diriliş’tir.”
Dirilişin Yapıtaşları Doğu ve Batı, felsefe, sosyal hayat, din, metafizik, edebiyat ve sanat gibi temel kavramların Sezai Karakoç’un düşünce ufkunda nasıl karşılık bulduğunu, onun medeniyet tasavvuru hususundaki görüşlerini, muhayyilesinin vardığı uç noktaları görmek için bir kaynak eser olma niteliği taşıyor.
Münire Kevser Baş’ın ağırlıklı olarak Karakoç’un “Diriliş” düşünce sistemi üzerine yaptığı bu çalışma, Diriliş düşüncesinin günümüzde gerektiği biçimde anlaşılması ve bugünün insanının medeniyet inşâsı sürecinde Karakoç’un işaret ettiği adımların takibi için kapsamlı bir rehber eser.
 

Sezai Karakoç’un Kavram Haritası
Diriliş’in Yapıtaşları isimli 472 sayfadan oluşan kitap ; Münire Kevser Baş tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 01.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hoşgörüsüzlüğe Hayır pdf indir başlıklı makalemizde Hoşgörüsüzlüğe Hayır indir, Hoşgörüsüzlüğe Hayır oku ve Hoşgörüsüzlüğe Hayır pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sezai Karakoç’un Kavram Haritası Diriliş’in Yapıtaşları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.