Şii Kaynaklara Göre Hz. Ömer pdf indir

tarafından
10
Şii Kaynaklara Göre  Hz. Ömer pdf indir

İçtihâtları, muvafakâtları, karizmatik liderliği ile öne çıkan ve ilk dönem İslam tarihinin en önemli simalarından olan Hz. Ömer hakkında Şiî-İmâmî kaynaklarda yer alan tasavvur, dönemlere göre değişiklik arz etmiştir. Özellikle, Sünnî toplumla etkileşimin yoğun olduğu hicrî III-VIII. asırlar ile Safevî iktidarının hüküm sürdüğü dönemlerde, Hz. Ömer başta olmak üzere, Sünnî ekolün savunduğu değerlere karşı “yıkıcı efsane kültürü” kullanılmış ve hakarete varan söylemler kaynaklarda yer almıştır.
 
Elinizdeki bu kitapta, Hz. Ömer’in hilafetine kadarki hayatı İmâmiyye Şîası kaynakları çerçevesinde kronolojik olarak ortaya konulmuş ve temel kaynaklar muvacehesinde nesnel bir biçimde değerlendirilmiştir.
 

Şii Kaynaklara Göre Hz. Ömer isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Nur Akdoğan tarafından yazılmış ve ARAŞTIRMA YAYINLARI yayınevinin 14.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Satır Arası Ayet Mealli Kur'an-ı Kerim (Ciltli Şamua) pdf indir başlıklı makalemizde Satır Arası Ayet Mealli Kur'an-ı Kerim (Ciltli Şamua) indir, Satır Arası Ayet Mealli Kur'an-ı Kerim (Ciltli Şamua) oku ve Satır Arası Ayet Mealli Kur'an-ı Kerim (Ciltli Şamua) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şii Kaynaklara Göre Hz. Ömer pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.