Sindirimin Gerçek Öyküsü Mutlu Bağırsak Huzurlu Yaşam pdf indir

tarafından
4
Sindirimin Gerçek Öyküsü  Mutlu Bağırsak Huzurlu Yaşam pdf indir

Sindirimin Gerçek Öyküsü’nde; önemli birçok sindirim sistemi hastalığı anlatılarak, beslenmeyle sağlıklı bir mikrobiyota oluşturmanın yolları, kanıta dayalı tıbbın ışığında, binlerce yıl denenmiş diyet modelleri sunulmaktadır. Ayrıca kitabın sonundaki kaynaklar bölümüyle meraklı okuyucuya ileri okuma
imkânı sağlanmıştır.

Sağlık ve beslenme konularında piyasada pek çok kitap
bulunmaktadır. Bunların bazıları -çok satanlar listesinde yer almakta- toplumun sağlıklı olma algısına, beslenme
alışkanlıklarına etkide bulunmaktadır. Bu kitapların bir kısmında ortak bir dille, ekmek ve tahıl grubu
gıdaların tüketimine genelleştirilmiş bir kısıtlama getirilmekte, toplumda yeni bir beslenme -sağlıklı algılanma etkisi (healthhalo)- yaratılmaya çalışılmaktadır.
Sağlıklı algılanma etkisine bir örnek olarak;çölyak hastaları için elzem derecede gerekli olan, pahalı ve uygulaması zor glütensiz diyetin, hastalık tanımı yapılmadan tüm topluma gereksiz yere önerilmesini verebiliriz.

Bunun arkasında milyar dolarlara ulaşan, glütensiz gıda
pazarının baskısı olduğunu söylemek zor değil.
Gene sözde ezber bozduğu iddia edilen yeni reçetelerle, bazı müzmin hastalıkların tedavisinde ilâç yerine gıda ve/veya gıda takviyelerinin tüketilmesi önerilmektedir.
Ne yazık ki, doktor kontrolü olmadan gıda takviyesi olarak gelişi güzel kullanılan ürünlerin çoğu, birçok vaka için tedaviden çok hastaya zarar vermektedir.
 
 
 

Sindirimin Gerçek Öyküsü
Mutlu Bağırsak Huzurlu Yaşam isimli 334 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Atilla Bektaş tarafından yazılmış ve SARMAL KİTABEVİ yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Sindirimin Gerçek Öyküsü Mutlu Bağırsak Huzurlu Yaşam pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.