Sinema ve Sosyoloji / Sosyoloji Seminerleri 4 pdf indir

tarafından
4
Sinema ve  Sosyoloji / Sosyoloji Seminerleri 4 pdf indir

“Ancak sinemanın olanaklarıyla anlatabileceğimizi düşündüğümüzde film yapmalıyız. Hikâye olarak yazdığımızda oluyorsa o zaman öyle kalmalı. (…) Bir filmin tutarlılığını dramaturjiden alıp onu çekene,
yazana, kurana, yapana geri vermeliyiz. Yönetmen dramaturjinin kurallarına o kadar da hapis olmamalı. Kendini ona uydurmaya çalışmamalı!”
Onur Ünlü
 
“Benim dış dünya ile karşılaşmadan masa başında tasarladığım şey, sahada çekmeye çalıştığım şeyin biricikliğini, başka şeye benzemezliğini, eşsizliğini ortadan kaldırabilir. Dolayısıyla sinema yapmaya çalışan bir adam, Chicago ekolündeki sosyologlar gibi o fenomenle veya karakterlerle birlikte suya girme riskini göze almalı.”
Derviş Zaim
 
“Bir noktada hekimliğin bir zanaat olmaktan çok bir sanat olduğunu fark ettim, bir dinleme sanatı. Bunu fark ettikten sonra yapabileceğiniz en hayırlı şey, karşınızdakini dinlemek, iyi dinlemek, hakkıyla dinlemek, onda yolculuk yapmak… Bu sanki bütün bir dünyayı beraberce, yeniden, birlikte, bir kez daha dinlemek ve analiz etmek gibi bir şey.”
Ercan Kesal
 
 “Metin Erksan’ın sinemaya yaklaşım tarzı dönemin sosyal gerçekçilik anlayışından farklıdır. Onun gözüyle baktığınız zaman Sevmek Zamanı’nı da sosyal gerçekçi bir film olarak düşünmek mümkün. Hakikaten de Metin Erksan o dönemde sosyal gerçekçilik olarak nitelenen tarzdan farklı filmler çekmiştir.”
Kurtuluş Kayalı
 

Sinema ve Sosyoloji / Sosyoloji Seminerleri 4 isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 05.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Sinema ve Sosyoloji / Sosyoloji Seminerleri 4 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.