Sırat-ı Müstakîm’de Rehberlerimiz pdf indir

tarafından
6
Sırat-ı Müstakîm’de Rehberlerimiz   pdf indir

Peygamberimiz (s.a.v) en büyük rehber olarak, bizlerin hayatını dünyada ve âhirette mutlu edebilmek için Sünnetiyle, yolumuzu aydınlatmıştır. Bazıları da şunlardır:
 
1- Emin, güvenilir olmak bir dava adamının en önemli vasfıdır. Aslında biz mü’minler Peygamberimiz’in emin sıfatını örnek almalıyız. Benim de ismimin başında veya sonunda bir emin sıfatı vardır demeliyiz. Mesela ben ismimi ve lakabımı emin Doğan veya Doğanü’l-emin gibi düşünmeliyim. İsmi Faik ve Bahadır olanlar, emin Faik ve emin Bahadır olduklarını düşünseler yine kadınlarımız ve kızlarımız kendilerini emin Esma, emin Nesibe ve emin Betül gibi düşünseler ne güzel olurdu. Eğer bunu başarabilirsek Peygamberimiz’in sünnetini gerçek anlamda temsil etmiş oluruz.
 
2- Bir kadın, bir çocuk ve bir köleyle başlayan İslam davası yirmi üç sene gibi kısa bir zamanda bütün Arap Yarımadası’na yayılmıştır. Arapları tarihte ilk kez Peygamberimiz bir cihan devleti yapmıştır. Dört büyük halife döneminde bu kutlu dava Afrika, Avrupa ve Asya’ya yayılarak dünya çapındaki büyük devletler arasında yerini almıştır.
 

Sırat-ı Müstakîm’de Rehberlerimiz isimli 290 sayfadan oluşan kitap ; Doğan Taşçı tarafından yazılmış ve GÜLNAR YAYINLARI yayınevinin 15.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Sırat-ı Müstakîm’de Rehberlerimiz pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.