Sırat-ı Müstakimde Rehberimiz pdf indir

tarafından
6
Sırat-ı Müstakimde Rehberimiz pdf indir

Sırat-ı müstakimde hareket eden herkes aynı şekilde yol almıyor. İnsanların bu yolda giderken şartları bir değildir. Kimi insanların yaratılışı, fıtratı, aile çevresi, kültürü imanı, ibadeti ve ahlâkı diğerlerinden daha iyi, daha mükemmel iken, bazılarınınki ise daha zayıftır. Dolayısıyla sırat-ı müstakimde yol alanlar için de kendiliğinden, doğal bir yarış vardır. Bizler bu işin farkında olursak, o zaman en önde olabilmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilir ve öyle davranırız. İşte “Sırat-ı Müstakimde Yarışanlar “ kitabımda bu yarışı kazananların nasıl kazandıklarından bahsetmeye çalışacağım. Allah bizleri bu uğurda muvaffak olan bahtiyar kullarından eylesin! (Âmin)
Sırat-ı Müstakimde Yarışanlar kitabımda bu yolda yürürken Kur’an-ı Kerime ve Sünnete göre nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıklamaya çalıştım.
 Sırat-ı Müstakimde Rehberlerimiz  kitabımda bize her yönüyle örnek olan ve Allah tarafından gönderilen Peygamberlerin,  sırat-ı müstakimde hareket ederken bizlere mübarek hayatlarıyla Rehber oluşlarını  anlatmaya çalıştım.
 Sırat-ı Müstakimde İz Bırakanlar  kitabımda ise, sahabelerin ve daha sonraki dönemlerde İslam’a hizmet eden mübarek zâtların sıratı müstakimde örnek olan hayatlarıyla geride bıraktıkları izleri  ifade etmeye çalıştım. Böylece birbirini tamamlayan üç kitap Allah’ın tevfik ve inayetiyle hazırlanmış oldu.
 

Sırat-ı Müstakimde Rehberimiz isimli 290 sayfadan oluşan kitap ; Doğan Taşçı tarafından yazılmış ve GÜLNAR YAYINLARI yayınevinin 15.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Sırat-ı Müstakimde Rehberimiz pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.