Siyaset Teorisine Giriş Antik Dünyadan Günümüze Temel Siyasal Kavramlar ve Süreçler pdf indir

Siyaset Teorisine Giriş  Antik Dünyadan Günümüze Temel Siyasal Kavramlar ve Süreçler pdf indir

Siyaset teorisi, siyasal düşüncenin en önemli unsurlarından biri olmasına rağmen çoğunlukla siyaset biliminin gölgesinde kalır. Siyaset biliminin dünyayı açıklama için olgusal gerçekleri esas alma yaklaşımına karşılık siyaset teorisi insanlığın ortak değerlerine vurgu yapan bir anlayışa sahiptir. Ancak bu durum, gerçeklerden kopulup yalnızca ideal’e odaklanıldığı anlamında gelmez. Zaten disiplinin siyaset felsefesinden farkı da budur. Siyaset teorisi, pergelin sabit ucunu tarihsel gerçekliklere yerleştirip insanlık için daha iyi bir hayatın imkânlarını arar. Bu amaçla, iktidar ilişkilerine eleştirel bir şekilde bakar ve geçmişten itibaren yaşanan yönetim tecrübelerini de göz önünde bulundurur. Disiplin, farklı kavramları tarihten gelen bir çizgi içinde değişen anlamlarıyla değerlendirir. Elinizdeki çalışma, siyaset teorisinin en önemli ve güncel tartışma başlıklarına ilişkin değerlendirmeler içeriyor. Kitap, siyasal düşüncenin başlıca kavramlarını ve temel sorunlarını kapsamlı şekilde ele alıyor. 
 

Siyaset Teorisine Giriş
Antik Dünyadan Günümüze Temel Siyasal Kavramlar ve Süreçler isimli 360 sayfadan oluşan kitap ; Hamit Emrah Beriş tarafından yazılmış ve KADİM YAYINLARI yayınevinin 20.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Milyonların Sevgilisi Erdoğan pdf indir başlıklı makalemizde Milyonların Sevgilisi Erdoğan indir, Milyonların Sevgilisi Erdoğan oku ve Milyonların Sevgilisi Erdoğan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Siyaset Teorisine Giriş Antik Dünyadan Günümüze Temel Siyasal Kavramlar ve Süreçler pdf indir - indir