Siyerin Medine Dönemi pdf indir

tarafından
9
Siyerin Medine Dönemi pdf indir

Geleneksel siyer algısı büyük oranda abartılı ve ezoterik anlatılarla şekillenmiştir. Bunlar siyerin yapı taşları olarak sunulurken Hz. Muhammed’in hayatıyla ilgili gerçek hikâye arada kaybolup gitmiş, öğretisi veya örnekliği ya gölgede kalmış ya da anlaşılamamıştır. Oysa abartılı ve ezoterik anlatılardan arındırıldığı zaman Hz. Muhammed’in hayatıyla ilgili daha gerçekçi ve daha ikna edici hikâye ile karşılaşılır. Elinizdeki çalışma onun hayatına dair bilinen ezberleri tekrar etme yerine, bunları eleştirel gözle okuma ve daha gerçek hikâyeyi arama çabasının bir ürünüdür. Bu yüzden okuyucu eserde hikâyeden, hurafeden ve ezoterik anlatılardan arındırılmış gerçekçi bir Hz. Muhammed portresiyle karşılaşacak, onun hayatındaki başarıların hiçbirisinin tesadüf olmadığını ve büyük bir emek ürünüyle elde edildiğini görme fırsatı yakalayacaktır.
 

Siyerin Medine Dönemi isimli 544 sayfadan oluşan kitap ; İsrafil Balcı tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dünya ve Hakikati (Kitabu Zemmi’d-Dünya) pdf indir başlıklı makalemizde Dünya ve Hakikati (Kitabu Zemmi’d-Dünya) indir, Dünya ve Hakikati (Kitabu Zemmi’d-Dünya) oku ve Dünya ve Hakikati (Kitabu Zemmi’d-Dünya) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Siyerin Medine Dönemi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.