Şizofren pdf indir

tarafından
18
Şizofren pdf indir

Şizofreni, “genetik ve çevresel sebeplerle ortaya çıkan bir psikiyatrik bozukluktur” diye tanımlanır. Peki, bu tanım, şizofreni denen cehennemi yaşayan kişinin, öznel deneyimlerini özetliyor mu? Yoksa bu kâbusu fazla mı hafife alıyoruz? Hizipleşmiş, bölünmüş bir çağda, bir “deli” olarak yaşamak ve hayata tutunmaya çalışmak nedir? Ve diğer ötekileştirilmişlerle birlikte bir akıl hastanesinde     ömür törpülemek…
 
Bu kitap, Türkiye’de akıl hastalıklarını ilaçla tedavinin yavaşça yayılmaya başladığı bir dönemde, yaşanmış pek çok öyküden ilham alınarak yazılmış bir otobiyografik romandır.
 
12 Eylül döneminin kanlı soğuğunda, aşkın, deliliğin ve ihtilalin gölgesinde hayata tutunmaya çalışan bir “öteki”nin, bir şizofreni hastasının kendi ağzından,
hastalığı yenme öyküsü…
 

Şizofren isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Emre Timur tarafından yazılmış ve AZ KİTAP yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ağlayan Konak pdf indir başlıklı makalemizde Ağlayan Konak indir, Ağlayan Konak oku ve Ağlayan Konak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şizofren pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.