Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik pdf indir

tarafından
9
Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik pdf indir

24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’yı işgal etmesiyle birlikte Rusya yeniden ve güçlü bir şekilde dünya kamuoyunun gündemine geldi. Rusya’nın Ukrayna işgalinin gerekçeleri, tarihsel arka planı, Putin’in bu konudaki bireysel etkisi ve savaşın olası sonuçları, bu satırlar kaleme alınırken halen daha tartışılmaya devam etmekteydi. Sosyal bilimlerin genelinde olduğu gibi uluslararası politika konusunda da geleceği öngörmek kolay değildir. Bu nedenle Rusya-Ukrayna savaşının nereye varacağı ya da Rusya’nın bundan sonraki hamlelerinin neler olabileceğini kestirmek imkânsıza yakın bir uğraş olur. Her ne kadar geleceği öngöremesek de bugün cereyan eden süreçleri, geçmişte yaşanılanları analiz ederek açıklama imkânına sahip olabiliriz.
 

Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik isimli 392 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Kürşad Güç tarafından yazılmış ve PANAMA YAYINCILIK yayınevinin 25.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kürt-Ermeni Coğrafyasının Sosyopolitik Dönüşümü (1908-1914) Halidîler, Hamidiyeliler, Bedirhaniler ve Taşnaklar pdf indir başlıklı makalemizde Bedirhaniler ve Taşnaklar indir, Bedirhaniler ve Taşnaklar oku ve Bedirhaniler ve Taşnaklar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Soğuk Savaş Sonrası Rus Dış Politikasında Ontolojik Güvenlik pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.