Son Uçuş pdf indir

tarafından
7
Son Uçuş pdf indir

Yazar Nemət Mətin’in öykülerini İbrahim Tığ kardeşimin yolladığı “Sonuncu Uçuş” adını taşıyan dosya aracılığıyla tanımıştım.
Azerbaycanlı kardeşim yazar Mətin’in öykülerindeki sıcaklık sarıp sarmalamıştı beni. Öykülerin olay örgüsü, bakış açısı, kişiler dünyası, zaman ve mekansal olarak güçlü bir anlatımla kendini hemen ele veriyor. Duru, yalın ve akıcı bir üslupla kullandığı yetkin bir dil, anlamsız detaylardan kaçınması da onun öykülerinin ne denli büyük öneme sahip olduğunu gösteriyor.
“İhtiyar ve Sonbahar”, “Soğuk Hendek”, “Son Uçuş” ve “Ölümün Dansı” öykülerini büyük keyifle okudum. Kısacası yazar Nemət Mətin, bu kitabında neyi nasıl yazacağını çok iyi bilmiş. Kutluyorum kendisini.
 
Halil İbrahim Özcan
P.E.N. Türkiye Merkezi Başkan Yardımcısı
*
Son zamanlarda edebiyata kendi unsurlarıyla oldukça ilginç gençler geliyor. Bu edebî gençlerden Nemət Mətin, metinleriyle öne çık-maktadır. Onu “Edebiyat ve Kitleler” kitabından tanıdım. Bu genç adAmın farklı bir düşünce tarzı vardı, o tesadüfen kitap yayınlayan ya da yazı taklit edenlerden değil, eserleriyle kendini kanıtlayan ve kabul ettiren bir yazar oldu.
Hikayelerini okuduğumda, kelimelerin kimyasına çabucak hakim olmasına sevindim. Sunum tarzı eğlenceli ve basittir, kelimenin anlamının tonlarına aşinalık vardır. Kısacası, harika fikirleri iletebilir.
Nemət Mətin  şimdiden tarzını bulmuş bir yazar. “Tanrım”, “Gölgenin Dışında”, “Ölümün Dansı” hikayelerinde Mətin, başka hiçbir şeye benzemez, anlatım tarzı tamamen benzersizdir. Cümle yapısı, metaforik yürüyüşler, olay örgüsü etrafında örülen fikir, ayrıntılı metinleri ortaya çıkarır.
 
Kenan Hacı
 

Son Uçuş isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Nemet Metin tarafından yazılmış ve ARTSHOP YAYINCILIK yayınevinin 25.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Kadın Bir Papatya pdf indir başlıklı makalemizde Bir Kadın Bir Papatya indir, Bir Kadın Bir Papatya oku ve Bir Kadın Bir Papatya pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Uçuş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.