Sosyal Belediyecilikte Milli Görüş pdf indir

tarafından
6
Sosyal Belediyecilikte Milli Görüş pdf indir

Türkiye’de 1969 tarihinde başlayan Milli Görüş Hareketi ve onun partileri MNP ve MSP kapatıldıktan sonra devamı niteliğinde ki Refah Partisi’nin, Sosyal Belediyeciliğe yaklaşımını daha iyi anlayabilmek için öncelikle Milli Görüş ideolojisi irdelenmiş ve bu amaçla, Milli Görüş tarihi özetlenerek, Milli Görüş’ün tanımı, gayesi, esasları ve hedefleri ortaya konulmaya çalışılmıştır.
 
1989 yerel seçimlerinden sonra Refah Partisi’nin ortaya koyduğu sosyal politikalar ve sosyal belediyecilik uygulamalarının önceki dönemlerden farklı ve etkili bir yöntemle ortaya konması ve sonraki dönemlere örnek oluşturması bu dönemin önemini öne çıkarmıştır. Bu sebeple, bu dönem ortaya konan Sosyal Belediyeci- lik yaklaşımı incelenerek, somut uygulamalar ayrıntılı bir şekilde açıklanmaya çalışılmıştır.
 
Sırasıyla, Milli Görüş öncesi sosyal belediyecilik yaklaşımları, Milli Görüş’ün yerel yönetim seçimlerini kazanmasını ortaya çıkaran nedenler, Milli Görüş’ün yerel yönetim anlayışı ve sosyal belediyecilik kapsamında yerel yönetim dönemi faaliyetleri ile Milli Görüş belediyeciliği sonrası dönem, bölümler halinde incelenmiştir.
 

Sosyal Belediyecilikte Milli Görüş isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Mahmut Hamdemirci tarafından yazılmış ve ÇIRA YAYINLARI yayınevinin 21.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Sosyal Belediyecilikte Milli Görüş pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.