Sosyal Bilgilerde Çevre Eğitimi pdf indir

tarafından
12
Sosyal Bilgilerde Çevre Eğitimi pdf indir

Birçok bilim insanına göre yeryüzünde kirlenme dünyada insanların varlığı ile başlamaktadır. Yeryüzünde çevresel sorunlar özellikle sanayi devrimi ile beraber hat safhaya çıkmıştır. Gezegenimiz her geçen gün daha fazla kirlenmektedir. Bir başka ifade ile gezegenimizin sonu gelmektedir. Bunun önüne geçebilmek amacıyla insanların çevreye ilişkin yeterli duyarlılığa sahip olabilmeleri ve çevreyi korumaları için “çevre eğitimine” gereken önem gösterilmelidir. Bunun için de ilkokul düzeyinden başlamak koşuluyla üniversitelerde de “çevre eğitimi” verilmelidir. Böylelikle bireyler doğanın hayatımızdaki en temel vazgeçilmezlerden birisi olduğunu kavrayarak gereken ihtimamı gösterecektir. Özellikle de hava, su ve toprak kirlenmelerine karşı üst düzeyde bilinçlenme sağlanmalıdır. Yeryüzünde yaşayan tüm insanlar, Kızılderili atasözü olan; “Biz dünyayı atalarımızdan miras almadık; çocuklarımızdan ödünç aldık.” düsturunu hep akılda tutmalıdırlar.
 

Sosyal Bilgilerde Çevre Eğitimi isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Ayhan Akış tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yabancı Dil Öğrenmeyi Öğretme ve Öğrenmeyi Öğrenme pdf indir başlıklı makalemizde Yabancı Dil Öğrenmeyi Öğretme ve Öğrenmeyi Öğrenme indir, Yabancı Dil Öğrenmeyi Öğretme ve Öğrenmeyi Öğrenme oku ve Yabancı Dil Öğrenmeyi Öğretme ve Öğrenmeyi Öğrenme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Bilgilerde Çevre Eğitimi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.