Sosyal Hizmet Kurum ve Kuruluşları Merkezi Kamu Kurumları – Uluslararası Kuruluşlar pdf indir

tarafından
21
Sosyal Hizmet Kurum ve Kuruluşları Merkezi Kamu Kurumları – Uluslararası Kuruluşlar pdf indir

Sosyal hizmet kurum ve kuruluşlarını bu kapsamda ele alan bir kaynağın olmaması göz önünde bulundurularak, sosyal hizmet akademisyenleri ve sosyal çalışmacılar tarafından kaleme alınan bu kitapla önemli bir açığın kapatılması hedeflenmiştir. Kitap, sosyal hizmet araştırmaları ve sosyal hizmet eğitimi için kaynak eser niteliğindedir.  Sosyal hizmet öğrencisi staj yapmak için bir kuruma müracaat edecek ve mezun olduktan sonra yine bir kurumda sosyal çalışmacı olacaktır. Bazı sosyal çalışmacılar, sosyal politikaların planlanmasında rol alacaklardır. Sosyal çalışmacı, kurumlarda mesleki başarı göstermek ve uyumlu çalışmak için, kurumların tarihsel geçmişleri, mevzuatları ve işleyiş biçimleri, görev ve sorumlulukları, yönetim, bütçe ve kaynakları, kurumların birbirleriyle ve toplum ile etkileşimleri ve sosyal çalışmacının kurum içindeki rolü hakkında bilgi sahibi olmalıdır.  Bu ihtiyaçlar doğrultusunda kitapta, sosyal hizmet kurum ve kuruluşlarıyla ilgili kavramsal bilgiler, Türkiye’de kamusal sosyal hizmetin temelleri, uluslararası sosyal hizmet sunan çok uluslu kurum ve kuruluşlar ile Türkiye’deki kamu kurumları incelenmiştir.
 

Sosyal Hizmet Kurum ve Kuruluşları Merkezi Kamu Kurumları – Uluslararası Kuruluşlar isimli 425 sayfadan oluşan kitap ; Nebile Özmen tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 15.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Sosyal Hizmet Kurum ve Kuruluşları Merkezi Kamu Kurumları – Uluslararası Kuruluşlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.