Sosyalizm 101 Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey pdf indir

tarafından
6
Sosyalizm 101  Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey pdf indir

SOSYALİZMİN TARİHİYLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU KİTAPTA!
 
Bir zamanlar “baskı” ile ilişkilendirilen sosyalizm, bugünlerde herkesin gözünün üstünde olduğu, insanların günlük hayatlarında vergilendirme, sağlık hizmetleri ve eğitim sistemleri gibi önemli meselelerle yer etmiş bir konudur. Üstelik günümüzün karmaşık siyasi ikliminde, giderek daha fazla sayıda siyasi aday sosyalist veya demokratik sosyalist politikaları savunmaktadır.
 
Peki ama sosyalizm nedir? Sosyalist düşüncenin kökleri nereye uzanır? Totaliter rejimlerin sosyalizmle mücadelesi tarihin hangi dönemlerinde ortaya çıkmıştır? İşçi sınıfının yükselmesi günümüzde mümkün müdür? Bugün sosyalizm nerede durmaktadır?
 
Sosyalizm 101, sosyalizmin neredeyse üç yüzyıllık kökenlerine, karmaşık tarihine, temel taşlarına, gelişimindeki kilit isimlere ve güncel kavramlara açıklık getirerek tüm bu soruları cevaplandırıyor. Marx ve Engels’ten Marcuse’a, Sanayi Devrimi’nden Küba Devrimi’ne, diktatörlerden bağımsızlık mücadelelerine, dünya savaşları ve devrimler eşliğinde dünyanın siyasi dönüşümünü anlatıyor.
 

Sosyalizm 101
Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Kathleen Sears tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 29.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Perdede Kirli Yargılama pdf indir başlıklı makalemizde Beyaz Perdede Kirli Yargılama indir, Beyaz Perdede Kirli Yargılama oku ve Beyaz Perdede Kirli Yargılama pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyalizm 101 Bolşevikler Ve Karl Marx’tan Demokratik Sosyalistlere Kadar Sosyalizm Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.