Sufi ve Sanat pdf indir

Sufi ve Sanat pdf indir

Kâinatın harflerini oku 

Çünkü biz de bir zamanlar yüce harfler idik

Şimdi aşağıya indik

Kâinatın harflerini oku

Zira bu harfler sana

Okunmak üzere gelmiş birer mektuptur”
 

Sûfî ve Sanat, şiir, kitap, hat, mimari, musiki, çini, tezhip, ciltçilik gibi geleneksel İslâm sanatlarının anlamlandırılmasında tasavvufun rolünü anlatan, kâğıda, yazıya, notaya, taşa nakşolmuş bir düşüncenin kodlarını açmaya çalışan muhtelif konuşmaların bir araya getirildiği, sanat felsefesi bağlamında çok mühim noktalara ışık tutan bir eser. 
 

Tasavvuf süzgecinden geçmiş olan İslâm dinini, estetize edilmiş ilâhî bir yaşam olarak tanımlayan sahanın uzmanlarından Mahmud Erol Kılıç, kitap boyunca, manevî eğitimle kesret pazarından vahdete yükselen erenlerin dünyasından hayatı ve sanatı yorumluyor. 

 Taç kapılarda tevhid sembolizminin, cami kubbelerinde âlem katmanlarının izini sürdüren bu eser, ne oldu da dinin metinleri letafete, estetik düşüncelere bağlı latif insan tipi üretemez hale geldi, sorusunun da cevabını barındırıyor satır aralarında.
 

Sufi ve Sanat isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Mahmud Erol Kılıç tarafından yazılmış ve SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 10.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Toplumu Ayakta Tutan Milli ve Manevi Değerler pdf indir başlıklı makalemizde Toplumu Ayakta Tutan Milli ve Manevi Değerler indir, Toplumu Ayakta Tutan Milli ve Manevi Değerler oku ve Toplumu Ayakta Tutan Milli ve Manevi Değerler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sufi ve Sanat pdf indir - indir