Süper Lig Futbol Taraftarlarının Takımlarına Yönelik Psikolojik Bağlılık Düzeyleri İle Fanatizm Düzeyleri İlişkisi pdf indir

tarafından
20
Süper Lig Futbol Taraftarlarının Takımlarına Yönelik Psikolojik Bağlılık Düzeyleri İle Fanatizm Düzeyleri İlişkisi pdf indir

Dünyanın en yaygın spor branşı olan futbol günümüzde dev bir ekonomiye ulaşmıştır. Dünya futbol endüstrisinin büyüklüğü günden güne artmaktadır. Her transfer döneminde yaklaşık olarak 200 milyar euro gibi bir rakamın (Capital, 2016) döndüğü bu piyasanın değeri artık birçok ülkenin yıllık gelirini bile geçmiş durumdadır. Türkiye de bu pastada 1 milyar euro gibi bir paya sahiptir (Milliyet, 2016). Son yapılan yayın ihalesinde Türkiye Süper Lig yayın hakkı için 600 milyon euro rakam verilerek yayın hakkı alınmıştır. Dünyanın en çok izlenen spor dalı olan ve böylesine yüksek rakamların dündüğü futbol dünyası doğal olarak takımlarına aşırı bağlılık veya fanatiklik seviyesinde taraftar gruplarını da içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle araştırma taraftarların takımlarına psikolojik bağlılıklarının ve fanatiklik seviyelerinin incelenmesi adına gerçekleştirilmiştir.
 

Süper Lig Futbol Taraftarlarının Takımlarına Yönelik Psikolojik Bağlılık Düzeyleri İle Fanatizm Düzeyleri İlişkisi isimli 147 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ahmet Yıkılmaz tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 18.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Süper Lig Futbol Taraftarlarının Takımlarına Yönelik Psikolojik Bağlılık Düzeyleri İle Fanatizm Düzeyleri İlişkisi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.