Tarih Boyunca Vezirköprü pdf indir

tarafından
10
Tarih Boyunca Vezirköprü pdf indir

Vezirköprü, Karadeniz bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Hititlerin dini merkezi olan Nerik, ilçeye bağlı Oymaağaç köyündedir. Romalılar zamanında önemli bir kasaba haline gelen Vezirköprü Selçuklular zamanından beri bir Türk kasabası olarak gelişimini sürdürmüştür. Selçukluların yıkılmasından sonra Taşanoğlu beyliğine merkez olan ilçe Osmanlı hâkimiyeti devrinde büyük bir ticaret ve kültür merkezi haline gelmiştir. Günümüze kadar ilçede varlığını sürdüren tarihi eserler Vezirköprü’yü açık hava müzesi haline getirmiştir. Elinizdeki bu kitap bölge uzmanı bilim adamlarının Vezirköprü’nün tarihi gelişimini ortaya koymaya çalıştıkları bir eserdir.
 

Tarih Boyunca Vezirköprü isimli 388 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. İbrahim Tellioğlu tarafından yazılmış ve SERANDER YAYINLARI yayınevinin 07.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) pdf indir başlıklı makalemizde İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) indir, İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) oku ve İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları 3 / IV. Mehmed’den III. Osman’a (1648-1757) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tarih Boyunca Vezirköprü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.