Tarih İçinde Bilim pdf indir

Tarih İçinde Bilim pdf indir

Tarih İçinde Bilim’de James Trefil; bilimsel ilerlemenin önemli eşiklerini, başlattıkları büyük sosyal ve entelektüel değişimlerle birlikte ele alırken farklı kültürlerdeki köklerinden günümüze, bilimin tarihsel serüvenine dair çok yönlü, kapsamlı ve tematik bir inceleme sunuyor.
Modern bilimdeki atılımın temelinde yatan unsurların titizlikle tartışıldığı Tarih İçinde Bilim; Klasik Yunan ve İskenderiye bilginlerinin erken dönem girişimleri ve Müslüman âlimlerin parlak buluşlarıyla sağlam bir temel inşa ettikten sonra Isaac Newton’ın kuvvetlerini, atom teorisini ve on dokuzuncu yüzyıl dünyasındaki başlıca gelişmeleri keşfetmeye devam ediyor. Günümüzün ileri bilimsel çalışmalarını da inceleyen eser, bilimin gelecekteki yönelimlerine ilişkin ufuk açıcı öngörüler sunmayı da ihmal etmiyor.
 Bilim tarihini, farklı coğrafyalar ve karşılaştırmalı tarih perspektifinden yeniden ele alan bu yoğun ve dinamik çalışma; bilimsel gelişimin tarihsel izini sürmek isteyenler için eşsiz bir giriş kitabı.
 

Tarih İçinde Bilim isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; James Trefil tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tralleis 1 / Kemik Buluntular pdf indir başlıklı makalemizde Tralleis 1 / Kemik Buluntular indir, Tralleis 1 / Kemik Buluntular oku ve Tralleis 1 / Kemik Buluntular pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tarih İçinde Bilim pdf indir - indir