Tek Parti Döneminde Şair ve Yazarlar pdf indir

tarafından
6
Tek Parti Döneminde Şair ve Yazarlar  pdf indir

……
Kuşkusuz her dönemin haklı olarak eleştirilen yanları da vardır. Tek parti dönemi diye tanımlanan dönemin özellikle sanayileşme, alt yapı yatırımları, kültür ve sanat alanlarında şiddetli bir biçimde eleştirilmesi  insaf sınırlarını zorlayan hatta aşan niteliktedir.
1920-1950 yılları arasında ülkemizde yaşayan ,ülke sorunlarına çözüm arayan katkı sağla-maya çalışan çoğu kültür ve sanat insanlarına bu konuda zorluk çıkarılmadığı hatta büyük çoğunluğunun TBMM çatısı altında “milletvekili” olarak görev yaptığı görülmektedir.
Çoğumuzun “ünlü yazar” ya da “ünlü şair” diye bildiği çoğu değerlerimizin siyasi bir kimliği de olduğunu böylece öğrenmiş oluyoruz.
 

Tek Parti Döneminde Şair ve Yazarlar isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Faruk Güçlü tarafından yazılmış ve BAYGENÇ YAYINLARI yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Düşman Kazanmak Sanatı pdf indir başlıklı makalemizde Düşman Kazanmak Sanatı indir, Düşman Kazanmak Sanatı oku ve Düşman Kazanmak Sanatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tek Parti Döneminde Şair ve Yazarlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.