Tek ve Tenha Akif Emre pdf indir

tarafından
5
Tek ve Tenha Akif Emre pdf indir

Âkif Emre modern düşünceye eklemlenmeye çalışılan İslâmcılığı geleneğe, tarihî tecrübeye yasladı. Modern şehir ve mekân telakkisine karşı İslâm şehirlerinin altını çizdi. İslâm tarihinin ve Müslümanların ortaya koyduklarının bir kurgu değil, gerçeklik olduğunu ısrarla belirtti. Tarihimizdeki âlim, velî, üstad ve yazarların “ruhbanlar” olmadığını hatırlattı. Batı’nın ve Modernite’nin evrensel olmadığını ısrarla belirtti. İslâm düşüncesinin ve medeniyetinin ölü olmadığını, durdurulduğunu ve bundan dolayı da hâlâ bugün modern dünya ve insana en önemli imkân olduğunu söyledi. Modernleşen, selefîleşen, hâricîleşen, muhafazakârlaşan bir dünyada bütün imkansızlıklara rağmen Müslümanca durmanın, yaşamanın, ahlaklı ve ilkeli bir insan olarak kalmanın örnek ahlakını ve karakterini gösterdi.
 

Tek ve Tenha Akif Emre isimli 376 sayfadan oluşan kitap ; Dursun Çiçek tarafından yazılmış ve MUHİT KİTAP yayınevinin 03.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Klon 2060 J. Tyson pdf indir başlıklı makalemizde Klon 2060 J. Tyson indir, Klon 2060 J. Tyson oku ve Klon 2060 J. Tyson pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tek ve Tenha Akif Emre pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.