Teknoloji Tuzağı Otomasyon Çağında Sermaye, İşgücü ve İktidar pdf indir

tarafından
7
Teknoloji Tuzağı  Otomasyon Çağında Sermaye, İşgücü ve İktidar pdf indir

Geleceğin kapılarını aralarken, geçmişin izinden sapmadan ilerlemek mümkün mü? Carl Benedikt Frey, kitabında bu soruya derinlemesine bir bakış sunarken Sanayi Devrimi’nden günümüze, teknolojik ilerlemenin getirdiği değişimlerin yankılarını inceliyor ve geleceğin tarihini yazıyor.
 
Yapay zekâ, robotik, makine görüsü, sensör teknolojisi… Bu alanlardaki ilerlemeler, bilgisayarların insanlar tarafından yapılan görevleri üstlenmesine olanak tanıdı. Frey, geçmişin tecrübelerinde ders çıkararak, şu an yaşadığımız otomasyon çağının, Sanayi Devrimi’nde yaşanan değişimlere benzer etkiler yarattığını savunuyor.
 
Kitap, geçmişteki Ludditelerden günümüzdeki teknolojiyle mücadele edenlerin hikâyesine uzanıyor. Eskiye özlem duyanlar, gelecekteki belirsizliklerle baş etmeye çalışanlar ve teknolojinin gücü karşısında direnmeye kararlı olanlar… Frey, bu karmaşık dokuda insanlık tarihini ve geleceğini anlamaya çalışıyor.
 
Ünlü ekonomist, teknolojinin toplumları nasıl şekillendirdiğini, gelir eşitsizliği ve işsizlik gibi zorlukların nasıl ortaya çıktığını incelerken teknoloji tuzağına düşmemek için geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmamız gerektiğini vurguluyor. Ancak bu kez, kararların nasıl alındığına ve teknolojinin kimin lehine işlediğine dair bir bilinçle.
 
Teknoloji Tuzağı: Otomasyon Çağında Sermaye, İşgücü ve İktidar, tarihsel bir perspektifle bugünün sorunlarına ışık tutan, geleceği şekillendirecek olan kararlarımızı sorgulatan bir eser…

 
 

Teknoloji Tuzağı Otomasyon Çağında Sermaye, İşgücü ve İktidar isimli 564 sayfadan oluşan kitap ; Carl Benedikt Frey tarafından yazılmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 20.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Teknoloji Tuzağı Otomasyon Çağında Sermaye, İşgücü ve İktidar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.